שמי אפרת, ואני קלינאית תקשורת משנת 2011 בעלת רישיון ממשרד הבריאות (מ.ר. 115885 ).

בעלת תואר ראשון ושני בהיסטוריה ובשפות מזרח אסיה. את דרכי המקצועית בתחום התחלתי בטיפול בילדים על הרצף האוטיסטי במעונות ובגנים של העמותה לילדים בסיכון. בעבודתי בגנים התמחיתי בטיפול בילדים עם קשיי תקשורת החל משלב האבחון (גילאי שנה עד שנתיים) ועד גילאי גן חובה. כיום אני מטפלת גם בילדים בגילאי בית הספר היסודי שמאובחנים על הרצף ובמגוון רחב של רמות תפקוד. אני בעלת ניסיון רב בהתאמת תקשורת תומכת חליפית לילדים לא מילוליים עם/בלי קשיי תקשורת ובעבודה מול תוכנות תקשורת ייעודיות באי- פאד.

בשנים האחרונות, אני מטפלת במגוון קשיים שפתיים ובטווח רחב של גילאים הן במסגרת הציבורית והן במסגרת הפרטית: בעיות היגוי, קושי בארגון מסר מילולי, קשיים בתכנון שפה (דיספרקסיה) ועוד.  בנוסף, אני מדריכה גננות בגני ילדים לאיתור ילדים עם קשיי שפה ובניית תוכניות התערבות לקידומם במסגרת הגן .

האני מאמין שלי בטיפול הוא למידה של שפה ותקשורת דרך משחק והנאה משותפים. תפקידי כמטפלת הוא לעזור לילד להשיג ולשפר מגוון תפקודים שפתיים ותקשורתיים, להעצים את יכולותיו השפתיות והתקשורתיות ולהקנות לו כלים שבאמצעותם יצליח להשתלב ולהתנהל בעולם בצורה הטובה ביותר עבורו. אני רואה חשיבות עליונה בשיתוף פעולה מלא של ההורים במהלך הטיפול וכן בשיתוף פעולה והדרכה של כל הגורמים המעורבים בטיפול בילד.

במהלך השנים, רכשתי כלים רבים לטיפול ובהם טיפול בשיטת ה- dir  לטיפול בספקטרום האוטיסטי: שיטה שעובדת ע"פ ההבנה שתקשורת עם אחרים והבעת רגשות הם מרכיב בסיסי וחיוני לכל למידה והתפתחות. לכל ילד יש את הקצב האישי שלו ואת דרכי התקשורת הייחודיים לו ואנו צריכים לזהות את שלב ההתפתחות שבו הילד נמצא ולצמוח ממנו.  בנוסף, הוכשרתי בשיטת טיפול שנקראת טיפול אינטראקטיבי: טיפול שמשלב את ההורים בחדר הטיפולים ומחוצה לו בצורה מבוקרת ומובנת.

אני מאמינה בלמידה מתמדת ומרבה להתעדכן בתחומי השפה והתקשורת השונים ובעיקר בתחום הקרוב לליבי הספקטרום האוטיסטי.

בכל שאלה ניתן לפנות אליי אפרת אברני טל: 054-7576838

במייל אפרת אברני: efratab01@gmail.com .