דקלה ראודנסקיס, קלינאית תקשורת בעלת תואר ראשון בהפרעות בתקשורת ותואר ראשון בפסיכולוגיה מאוניברסיטת חיפה.
מאז שהייתי קטנה, אני זוכרת את עצמי מתעניינת בתחומי הטיפול ובתהליכי ההתפתחות השונים. והיום, אני כל-כך שמחה שיש לי הזדמנות לפגוש בעבודתי מגוון של ילדים וליצור איתם ביחד שינוי אמיתי.
אני מאמינה ששינוי נוצר רק לאחר יצירת קשר משמעותי בין המטפל למטופל. רק אז, הילד פנוי לחקור, לשחק, ללמוד ולהתפתח. ברגע שילד מרגיש בנוח בחדר הטיפול, הוא מוכן להיפתח. כל זאת, תוך מתן דגש על חוויה והנאה משותפת. כל ילד שמגיע לטיפול, הוא בעל צרכים ורצונות שונים, העדפות ואהבות שונות. על מנת ליצור שיתוף פעולה מיטבי, אמצעי הטיפול והמשחקים השונים מותאמים לילד העומד מולי.
בעיניי,  ההורה הוא סוכן מרכזי לשינוי ועל כן הוא חלק משמעותי בטיפול. מפגשים עם ההורים וההדרכה הניתנת לאורך כל הטיפול, הינם חלק בלתי נפרד ממנו.
לאורך השנים רכשתי ניסיון קליני רב – עבדתי במסגרות שונות של חינוך מיוחד במשרד החינוך ביניהן: גני תקשורת, כיתות תקשורת וגני עיכוב התפתחותי. התמחיתי בתהליך טיפולי מרגע האבחון דרך קביעת המטרות הטיפוליות, תוך שיתוף פעולה עם אנשי צוות עד ליצירת תהליך טיפולי שלם. כיום, אני מטפלת בעיקר בילדי גן בתחומי השפה וההיגוי.
במקביל לעבודתי במשרד החינוך אני לוקחת חלק ממערך צוותי של פרויקט מעג״ן בו אני מלווה ומדריכה גננות בגנים הרגילים לאיתור קשיים שונים בתחומי התקשורת, השפה והדיבור. בנוסף להדרכה והייעוץ  הניתנים לגננות, אני עורכת מפגשי הורים שמטרתם הכוונה לתקשורת מעודדת שפה בבית, כל זאת כמובן עד שיגיעו לאבחון וטיפול בקהילה, במידת הנדרש.
במסגרת עבודתי כקלינאית תקשורת השתתפתי במגוון קורסים, סדנאות וימי עיון לצורך העשרה מקצועית, ביניהם: קורס התאמה להוראה לעובדי מקצועות הבריאות, השתלמות בנושא אבחונים וקביעת מטרות טיפול ועוד סדנאות שונות בנושאים ספציפיים כגון: ארגון מסר, שליפה, דחיקת לשון, היגוי, אפרקסיה ועוד.
שיהיה בהצלחה ואני כאן לכל שאלה.
דקלה ראודנסקיס קלינאית תקשורת,
מ.ר: 13-117492
052-4730737