עוצמת הרכות- שיטת טיפול ע"י נענוע בקצב לב עובר

עוצמת הרכות היא שיטה לריפוי גוף נפש שפותחה ע"י ד"ר טובי בראונינג

(ND. DO ) במקור ישראלית, שעסקה באוסטאופתיה (רפואת העצמות), קרניופתיה( רפואת הגולגולת) ורפואה טבעית. היא התמחתה בלימודי גופנפש, גשטאלט, פריימל ופוסטוראל אינטגרישן.

עוצמת הרכות היא גישה לשיפור איכות החיים, הבריאות, והתפתחות אישית.

היא אפקטיבית ביותר בטיפול בילדים, קשישים, בשיקום נפגעים, בנשים בהריון.

השיטה מבוססת על עיקרון הקצב ועל יסוד המים. הטכניקה הפיזית היא נענוע עדין של הגוף בקצב הקרוב לקצב פעימות ליבו של עובר. 160 פעימות בדקה. קשר עוברי זה משמעותי- הוא מעורר בגוף תנאים חיוניים להבראה: תחושת ביטחון, חמימות.

פעולתם של הנוזלים הפנימיים שהתעוררו בעקבות פעולת הנענוע, נמשכת שעות, ימים ואף שבועות לאחר הטיפול בנענוע.

במחקרים מדעיים הוכח כי הנענוע הספציפי של עוצמת הרכות משפיע עמוקות על גלי המוח, מסדר את פעילות המוח מחדש בתהליך שנקרא –איפוס רגעי RESTART.  ומחדש את תפקוד הגוף כולו.

הנענוע החוזר מביא להפרשת ביו-כימיקלים חשובים ביותר במוח ובגוף כולו כגון סרוטונין (חיוני לעיכול ולשינה טובה), אנדורפין (הורמון העונג הפיזי) ודופמין (חיוני לתחושת עונג וסיפוק בחיים).

עוצמת הרכות מועילה לטיפול במחלות ובעיות רבות, כגון: היפראקטיביות, קשיי למידה, הפרעות קשב. הנענוע החוזר יוצר איזון בין אונות המוח ולכן לאחר מספר טיפולים מוצא המטופל דרך חדשה שתאפשר מיקוד וקשב.  עוצמת הרכות יכולה לשפר ולרפא בעיות כרוניות ואקוטיות כגון:  סוגיות של חוסר ביטחון/ דימוי עצמי נמוך, חרדות, סוכרת, עייפות כרונית, לחץ דם גבוה ועוד.

רשמים מתלמידי ביה"ס שהתנסו בשיטה:

משה  א. - עוצמת הרכות מבחינתי היא דרך להגיע לרוגע פנימי. בביה"ס אני נמצא בלחץ תמידי ועוצמת הרכות עוזרת לי להירגע. במציאות המלחיצה של ביה"ס זהו "אי של רוגע בים סוער"

הילה ב. - עוצמת הרכות עוזרת לי לשמור על פרופורציה בביה"ס ובחיים.היא עוזרת לי להבין שלא הכל זה לימודים. זה תרם לי להתחבר לרוגע הפנימי שלי.